CHCIAŁBYŚ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?
WYPEŁNIJ FORMULARZ »

`ZADZWOŃ:
+48 696 318 112

Każdy wytworzony dokument ma określony przepisami okres przechowywania, po upływie którego dalsze archiwizowanie nie ma sensu. Takie dokumenty zajmują miejsce i wprowadzają chaos informacyjny. Naturalną koleją rzeczy jest zniszczenie i utylizacja zbędnych dokumentów. Mając na uwadze dbałość o bezpieczeństwo informacyjne idealnym rozwiązaniem wydaje się być usługa mobilnego niszczenia dokumentów. Metoda, która zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Dlaczego?

Bezpieczne = mobilne niszczenie dokumentów

Mobilne niszczenie dokumentów polega na przywiezieniu mobilnej niszczarki do siedziby zleceniodawcy. Sam proces realizowany jest na terenie firmy (instytucji), która decyduje się na skorzystanie z usługi. W dobie przepisów dotyczących bezpieczeństwa informacji i wewnętrznych schematów wynikających z osławionego RODO coraz więcej organizacji podejmuje decyzję o wprowadzeniu zakazu wydawania dokumentów poza siedzibę firmy. Mimo, że formalnie czas przechowywania dokumentów minął, niejednokrotnie w dalszym ciągu zawierają one dane strategiczne z punktu widzenia firmy, takie jak informacje na temat kontrahentów, kwot przetargów, danych osobowych współpracowników. Między innymi z tego powodu pojawia się potrzeba zniszczenia ich „na oczach” osoby odpowiedzialnej za dane wrażliwe w firmie czy instytucji. Usługa mobilnego niszczenia dokumentów jest idealnym rozwiązaniem dla organizacji z podwyższonym rygorem dotyczącym bezpieczeństwa danych – instytucji mających w strukturze organizacyjnej kancelarię tajną, czy współpracujących z jednostkami służb państwowych.

Kompleksowa obsługa

Skorzystanie z usługi mobilnego niszczenia dokumentów to oprócz bezpieczeństwa danych, także oszczędność. Zaangażowanie zewnętrznej firmy sprawia, że nie instytucja nie ponosi kosztów związanych z brakowaniem dokumentów. Należą do nich przede wszystkim zakup specjalistycznego sprzętu, spełniającego normy i standardy niszczenia (niejednokrotnie pozwalającego na niszczenie różnych nośników danych), wydzielenie pomieszczenia i zatrudnieniem pracownika zajmującego się niszczeniem dokumentów. Niejednokrotnie firmy posiadające w swojej ofercie niszczenie dokumentów zajmują się także doradztwem oraz porządkowaniem dokumentów, a co za tym idzie wydzielaniem do zniszczenia tych, których okres przechowywania minął. Firma zewnętrzna staje się gwarantem profesjonalizmu i kompleksowości wykonywanej usługi.
Napisz komentarz:

*

Your email address will not be published.

© 2018 MW agencja